המפלים שאסור לפספס באיסלנד

המפלים שאסור לפספס באיסלנד

עזרה בתכנון טיול לאיסלנד? השאירו פרטים 👇

איסלנד למטיילים
איסלנד למטיילים
‏איסלנד למטיילים ישראלים הקבוצה הסודית – Iceland for Israeli travelers‏

מלונות מומלצים

כרטיסים וסיורים

חשוב לדעת

הרשמו לקבלת מידע על איסלנד

המפלים שאסור לפספס באיסלנד

איסלנד היא ארץ האש והקרח, האש מייצגת את הרי הגעש הרבים של איסלנד, בעוד שהקרח מדגיש את העובדה שלאיסלנד לא חסר קרחונים או במים. כאשר משלבים את מזג האוויר המשתנה כל הזמן, הגשמים הרבים שיורדים באיסלנד, והמסת הקרחונים,  זה לא ממש מפתיע למצוא מספר גדול של מפלים יפים ברחבי המדינה. .

אם יש משהו שלא חסר לאיסלנד זה מים והרבה מים, יש באיסלנד יותר מאלף מפלי מים במגוון גדלים וצורות מיוחדות, הטבע של איסלנד הוא פשוט מדהים והשילוב של ההרים הגבוהים וכמויות המים הרבות יוצרים את המפלים המדהימים בעולם.

רוב המפלים המפורסמים ביותר נמצאים באזור שנקרא מעגל הזהב או מעגל היהלומים, אך כמובן ישנם עוד הרבה מפלים באזורים שונים חלקם מפורסמים יותר וחלקם לא מוכרים בכלל לתיירים.

כמובן שבעת טיול באיסלנד אף אחד לא מצפה מכם לראות את כל אלף המפלים אך ישנם כמה מפלים מפורסמים ואטרקטיביים שפשוט אסור לכם לפספס.

מפלים באיסלנד אטרקציות שאסור לפספס
מפלים באיסלנד אטרקציות שאסור לפספס

מפלים באיסלנד שמומלץ לבקר בהם

גולפוס – (GULLFOSS) – זהו ללא ספק המפל שנחשב לטוב ביותר באיסלנד וגם המתוייר ביותר, הוא נמצא במעגל הזהב, ויש לו כמה יתרונות מבחינת התיירים הוא גם קרוב מאוד לעיר הבירה מרייקיאוויק וגם הגישה אליו היא קלה ביותר.

זהו מפל אדיר בגודלו ובשיא שלו הוא מגיע לגובה הלא ייאמן של מאתיים ארבעים ושלוש מטר, זהו אחד המפלים המרשימים ביותר באיסלנד שפשוט אסור לכם לפספס. שימו לב יש להתלבש בהתאם למקום וכאשר אתם מתקרבים למפל אתם בהחלט נרטבים מהעצמה האדירה של המים המשפריצים לכל מקום.

גלוגפוס (GLUGGAFOSS) – לעיתים אנו מחפשים את המקומות המוכרים ביותר והמפורסמים ביותר מתוך מחשבה שאלה המקומות הטובים ביותר, מפל גלוגפוס אולי נחשב לפחות מוכר עבור התיירים אך זהו בהחלט אחד המפלים היפים ביותר בכל איסלנד.

זהו מפל שכמעט ולא מגיעים אליו תיירים מה שהופך אותו לשקט במיוחד מהבחינה הזו, גובה המפל הוא חמישים ושתיים מטר והוא נשפך לשלושה ערומים שונים שמתחברים לאחד מרכזי שימו לב שהדרך למקום לא מסומנת והגישה יכולה להיות מעט קשה למי שלא מספיק נייד.

המפלים היפים ביותר באיסלנד
המפלים היפים ביותר באיסלנד

סלג'לנדפוס (SELJALANDSFOSS) – מפל זה נחשב למפל המצולם ביותר באיסלנד אחת הסיבות לכך היא משום שאפשר לראות אותו בנסיעה על הכביש הראשי באזור מכמה זוויות ניתן גם לעצור ולצלם את המפל, צלמים מאוד אוהבים לצלם את המפל בעיקר בשעת השקיעה בה יש צבעים מיוחדים מאוד גובה המפל הוא שישים מטר.

סלג'לנדפוס הוא מפל קסום, אבל האטרקציה האמיתית כאן היא להקיף את המפל במלואו ולהיות ספוג מים לחלוטין. שימו לב שהשביל המוביל למפל יכול להיות ממש בוצי כל השנה (קרח וחלקלק בחורף), אז קחו זאת בחשבון על אף שהדרך קצרה היא יכולה להיות מעט קשה, חשוב גם להתלבש בהתאם כי רוב הסיכויים שתרטבו מהשפריצים של המפל.

סקוגפוס (SKOGAFOSS) – גם את סקוגפוס אפשר לראות מהכביש אך זה יהיה פשוט פספוס לא לעצור ולהתקרב למקום, זהו מפל עוצמתי במיוחד שגובהו שישים מטר אך מה שבאמת מייחד אותו זה הרוחב שלו שמגיע לעשרים וחמישה מטרים.

כאשר תהיו במקום יכול להיות שהוא יהיה מוכר לחלק מכם בשל העובדה שהמקום היה אחד ממיקומי הצילומים של הסדרה הידועה והמצליחה משחקי הכס. מומלץ להאריך מעט את הטיול ולעלות במדרגות אל התצפית המשקיפה על המפל מלמעלה זהו נוף שפשוט אי אפשר להבין עד שלא רואים במציאות.

אם יש לכם כושר טוב אתם יכולים לעשות סיור הנקרא דרך המפלים (Waterfall Way) זהו טיול ארוך המקיף את העמק לאורך הדרך הנוף הוא פשוט לא ייאמן ממש שווה ביקור, כמובן שאתם לא חייבים לעשות את כל המסלול ואתם יכולים לחזור על עקבותיכם בכל עת.

יש באיסלנד יותר מאלף מפלי מים במגוון גדלים וצורות מיוחדות
יש באיסלנד יותר מאלף מפלי מים במגוון גדלים וצורות מיוחדות

קברנופוס (KVERNUFOSS) – מפל זה נמצא מאוד קרוב למפל סקוגפוס, זהו מפל פחות מוכר שחבל לפספס אותו במיוחד אם אתם כבר באזור, שימו לב שיש הליכה של לפחות רבע שעה עד שמגיעים למפל אך זה בהחלט שווה את המאמץ.

על אף שרוב האנשים לא מכירים את המפל הזה זה לא אומר שהוא לא מדהים ביופיו והנוף שמסביב פשוט עוצר נשימה, זהו אחד המפלים המומלצים לביקור באיסלנד אפילו שלא תראו שם הרבה תיירים

מתכננים טיול לאיסלנד? הידעתם שיש שם יותר מאלף מפלים? כח מה שחשוב לשאול על המפלים של איסלנד

איסלנד היא מדינה של טבע מטורף והרבה מאוד מים, יש באיסלנד יותר מאלף מפלים, שחלקם מאוד מפורסמים ומתויירים מאוד.

לא ממש יש כמה מפלים שכדי להגיע אליהם תצטרכו לצעוד מרחק גדול יחסית ולעיתים בדרך לא קלה במיוחד, כך שאם אתם לא ניידים לגמרי יהיה לכם קשה לבקר בחלק מהמפלים באיסלנד.

כמובן יש מפלים שנמצאים בקרבה של אטרקציות נוספות, יש מפלים שאתם יכולים לעשות סיור מסביבם ולראות אותם מזוויות מיוחדות.

לא ממש לא אלה אוצרות טבע אמיתיים שנמצאות בשמורות טבע מטריפות, בדרך כלל ביקור במפלים לא עולה כניסה אך יש אטרקציות באזור שכן יעלו לכם סכום מסוים.

לחזור למשהו ספציפי?