טיול למערת קרח

טיול למערת קרח

עזרה בתכנון טיול לאיסלנד? השאירו פרטים 👇

איסלנד למטיילים
איסלנד למטיילים
‏איסלנד למטיילים ישראלים הקבוצה הסודית – Iceland for Israeli travelers‏

מלונות מומלצים

כרטיסים וסיורים

חשוב לדעת

הרשמו לקבלת מידע על איסלנד

טיול למערת קרח

איסלנד היא גן עדן של קרח, יש בה קרחוני ענק וגם מערות קרח מופלאות וטבעיות לחלוטין, מערות קרח באיסלנד הן פלא של הטבע שכאשר אתם נמצאים בטיול באיסלנד זה יהיה פשוט חבל לא לבקר בהן.

מערות הקרח הן טבעיות והגג שלהם עשוי כולו קרח כחול שקוף מדהים מה שהופך את ביקור למהפנט ומסקרן במיוחד, יש כמה מערות קרח שונות שאפשר לבקר בהן ולכל אחת יש את הייחודיות שלה ואת המאפיינים שהופכים אותה תיירותית.

איך נוצרו מערות הקרח באיסלנד

מערות קרח או מנהרות קרח נוצרות כאשר מי ההיתוך (שילוב של מים ולבה געשית), מה שקורה בעיקר באיסלנד, זהו חום גיאותרמי אשר ממיס את הקרחונים. הקרחונים נעים ואז מתקדמים למטה וכאשר זה קורה נוצר לעתים קרובות חלל חלול, כך בעצם נוצרת מערת קרח ולכן היא נמצאת לעתים קרובות בקרבת הקרחון ממנו נוצרה.

זאת גם הסיבה שמערות קרח חדשות נוצרות בכל זמן מסוים והמערות הקיימות משנות את צורתן כל הזמן ללא הרף, המערות משתנות על פי העונה ומזג האוויר שמשתנה כל הזמן באיסלנד ומשפיעה על המערות באופן ישיר, רוב הסיכויים שאם תבקרו היום באחת המערות ותחזרו אליה אחרי תקופה נאמר של שנה היא כבר תראה שונה לחלוטין מה שבטוח זה שהיא עדיין תהיה מדהימה ומסקרנת.

טיול למערות קרח חוויה מומלצת באיסלנד

מערת הקרח (VATNAJÖKULL) – זוהי מערת הקרח הגדולה ביותר בכל אירופה, המערה מכסה שמונה אחוז משטחה של איסלנד אז אפשר להסיק כמה היא אדירה בגודלה עד כדי כך שעדיין לא הצליחו לחקור את המלאה באופן מלא, מערת הקרח המדהימה הזו נמצאת באזור מידלנדס בדרום מזרח איסלנד והקרחונים שמלווים אותה משתרעים עד לכביש הטבעת הראשונה בדרום.

מערת הקרח קריסטל (THE CRYSTAL ICE CAVE) – זוהי מערה שנחשבת למפורסמת והמתויירת ביותר באיסלנד, מה שמייחד את מערת הקרח קריסטל אלו הם הצבעים העזים והמיוחדים של כחול וטורקיז, ביקור במערה זוהי חגיגה של צבעים מיוחדים שיכולים להיווצר רק בתנאים המיוחדים שהמערה מייצרת.

מערת אל תוך הקרחון (INTO THE GLACIER) – זהו טיול המערות הותיק ביותר באיסלנד המשלב טיול לקרחון ומערת קרח מדהימה שמהווה אטרקציה בעיקר בתקופת החורף, המערה נמצא בפארק הלאומי סקאפטאפל, וביקור במערה נחשב לאחד הפופולריים בקרב התיירים הרבים שמבקרים באיסלנד.

מערת קרח מתחת להר הגעש (THE ICE CAVE UNDER THE VOLCANO) – זוהי מערה הנמצאת מתחת לאחד מהרי הגעש המפורסמים ביותר באיסלנד, זוהי מערה ייחודית עם נוף על קרחון אדיר, המערה שימשה בעבר לאתר צילומים עבור הסרט הידוע מלחמת הכוכבים, זוהי אחת ממערות הקרח היפות והמומלצות ביותר לביקור כאשר אתם בטיול באיסלנד. 

מערת הקרח לנדג'וקול (LANGJÖKULL) – מערה זו היא השניה בגודלה באיסלנד, המערה משלבת חלק שנוצר על ידי בני אדם שהרחיבו אותה, בשילוב עם מערות טבעיות שנוצרו בעצמן לאורך השנים, מערת הקרח לנדג'וקול היא אחת המערות החדשות ביותר שנפתחו לציבור ואפשר לשלב ביוקר במערה עם טיול ג'יפים או טיול אופנועי שלג.

איך עושים טיול למערות הקרח באיסלנד

טיול למערות הקרח באיסלנד הוא חוויה אדירה שלעולם לא תשכחו, אתם יכולים לעשות את המסלולים בעצמכם אך הדרך הטובה והמומלצת ביותר לעשות את הטיול היא באמצעות סיור מודרך.

יש מבחר גדול של טיולים מאורגנים לכל היעדים החשובים והמעניינים, הטיולים מתחילים החל 150 דולר לטיולים של כמה שעות או יום, יש חבילות של כמה ימים הכוללות מספר יעדים, חבילות אלה יכולות להגיע למחירים של אלף דולר ויותר.

יש המון טיולים למערות הקרח באיסלנד שמשלבים איתם יעדים נוספים ואטרקציות נוספות שאתם יכולים לשלב, אין ספק ביקור במערות הקרח באיסלנד זוהי הרפתקה מדהימה של טבע מטריף חושים צבעים ייחודיים ואפילו לא הזכרנו עדיין את בעלי החיים הרבים שאתם פוגשים בטיולים למערות הקרח באיסלנד 

מתכננים טיול לאיסלנד? רוצים לראות מערות עשויות מקרח? כל מה שחשוב לשאול על טיול מערות קרח באיסלנד

טיול לאחת ממערות הקרח או יותר באיסלנד זוהי אחת האטרקציות המדהימות ביותר שיש לאיסלנד להציע, אלה מערות מדהימות מוקפות לגמרי קרח, החלק העליון של המערות הוא שילוב של צבעים מטריפים ומיוחדים זוהי ללא ספק חוויה עוצרת נשימה אל תשכחו להכין את המצלמות.

המחירים של טיול למערות הקרח מחיל החל ממאה חמישים דולר ויכול להגיע למחירים של מעל אלף דולר, זה תלוי איזה טיול אתם רוצים לעשות אך בכל מחיר אין ספק שהיחס לתמורה שאתם מקבלים שווה לגמרי את המחיר.

בגדול כן, אך שימו לב שבדרך כלל הטיול כולל הליכות רבות כניסה למקומות חשוכים ועוד מצבים שיכולים להיות מעט קשים יותר עבור ילדים, ההמלצה היא לבקר במקום עם ילדים החל מגיל שתיים עשרה.

מערת הקרח קריסטל (THE CRYSTAL ICE CAVE) היא המערה שנחשבת להכי פופולרית בקרב התיירים שמבקרים באיסלנד. זוהי מערה עם צבעים עזים וייחודיים של כחול וטורקיז, זהו אחד האתרים שמבקרים בו הכי הרבה תיירים בשנה בין האטרקציות הרבות של איסלנד.

לחזור למשהו ספציפי?