סיורים בעקבות לוקיישנים של משחקי הכס באיסלנד

סיורים בעקבות לוקיישנים של משחקי הכס באיסלנד

עזרה בתכנון טיול לאיסלנד? השאירו פרטים 👇

איסלנד למטיילים
איסלנד למטיילים
‏איסלנד למטיילים ישראלים הקבוצה הסודית – Iceland for Israeli travelers‏

מלונות מומלצים

כרטיסים וסיורים

חשוב לדעת

הרשמו לקבלת מידע על איסלנד

סיורים בעקבות לוקיישנים של משחקי הכס באיסלנד

איסלנד הייתה אתר צילומים מרכזי עבור משחקי הכס, והיא מקום פופולרי לסיורים בעקבות לוקיישנים של הסדרה. סיורים אלה מציעים למבקרים הזדמנות לראות מקרוב את האתרים בהם צולמו סצנות מפורסמות, ולשמוע סיפורים מאחורי הקלעים על תהליך ההפקה.

אורך וסוגי הסיורים

הסיורים זמינים במגוון אורכים וסוגי פעילות. חלקם כוללים טיולי יום רגילים, בעוד שאחרים מציעים טיולי שטח, טיולי אופניים או טיולי הליכה. הסיורים מתחילים בדרך כלל בעיר רייקיאוויק, בירת איסלנד, וממשיכים לאתרים שונים ברחבי המדינה.

האתרים הפופולריים ביותר

בין האתרים הפופולריים ביותר בסיורים בעקבות לוקיישנים של משחקי הכס באיסלנד ניתן למצוא את הדברים הבאים:

 • שדות הלבה של דימובורגיר – אתר זה שימש לצילומי המחנה של מאנס ריידר בעונה השלישית של הסדרה. שדות הלבה של דימובורגיר הם אתר וולקני פעיל, והם מהווים תפאורה מרהיבה לסצנות של קרב וסכנה.

 • קרחון סנייפלסיוקול – אתר זה שימש לצילומי סצנות המושלגות של הסדרה, כולל סצנת הקרב האחרונה בין דאינריז טארגאריין לבין ג'ון סנואו. קרחון סנייפלסיוקול הוא אחד הקרחונים הגדולים ביותר באיסלנד, והוא מציע מראות עוצרי נשימה של נופים מושלגים.

 • מפל ת'ורופוס – אתר זה שימש לצילומי שדותיה של העיר מירין, כמו גם לדימוי ביתם של ילדי היער. מפל ת'ורופוס הוא מפל יפהפה, והוא מוקף בסלעים אדומים ותלולים.

 • מפל סקוגפוס – אתר זה שימש לצילומי טירת ווינטרפל. מפל סקוגפוס הוא מפל עצום, והוא נחשב לאחד המפלים היפים ביותר באיסלנד.

דוגמאות לסצנות מפורסמות

בנוסף לאתרים הפופולריים הללו, ישנם עוד רבים אחרים בהם צולמו סצנות של משחקי הכס. להלן כמה דוגמאות לסצנות מפורסמות שצולמו באיסלנד:

 • החתונה האדומה – סצנה זו, שבה נרצחים בני משפחת סטארק, צולמה באזור טירת סקאפטאפל.

   

 • קרב על מצודת שחור – סצנה זו, שבה נלחמים ג'ון סנואו וחייליו נגד צבא הפלישתי, צולמה באזור הרי ג'וטונהורן.

   

הטיול העליון – סצנה זו, שבה אריה סטארק עוברת מסע מסוכן דרך הרי ההרים, צולמה באזור טירת ת'ינגוואליר.

סיור בעקבות משחקי הכס באיסלנד

איסלנד הייתה אתר צילומים מרכזי עבור משחקי הכס, והיא מקום פופולרי לסיורים בעקבות לוקיישנים של הסדרה. סיורים אלה מציעים למבקרים הזדמנות לראות מקרוב את האתרים בהם צולמו סצנות מפורסמות, ולשמוע סיפורים מאחורי הקלעים על תהליך ההפקה.

סיור זה הוא דרך מצוינת עבור מעריצי משחקי הכס לחוות את התוכנית במקום האמיתי שלה. הסיור כולל ביקור באתרי צילום מפורסמים רבים, כולל:

 • מפל Þórufoss – הופיע בסצנה שבה דרקון הדרקון סורקת את מירין אחר עזים. המפל הוא יפהפה, עם מים כחולים עמוקים הזורמים מגובה של 120 מטרים אל תוך בריכה קטנה. בסצנה בסדרה, הדרקון דרקון דרקון עף מעל המפל בחיפוש אחר עזים, ותוקף אחת מהן.

 • הפארק הלאומי Thingvellir – שימש כאתר לצילומי סצנות רבות, כולל המעבר לאירי, מפל Öxarárfoss ו-Almannagjá. הפארק הוא אתר מורשת עולמית של אונסק"ו, והוא מאופיין בסלעים אדומים ותלולים, וקניונים עמוקים. בסצנה בסדרה, המעבר לאירי הוא מקום שבו דמויות כמו אצבע קטנה, סאנסה סטארק, אריה והכלב עוברות על מנת להגיע לאזור אחר בעולם.

 • בית חווה ויקינגי משוחזר – שימש ככפר של אולי בצפון. בית החווה המשוחזר נמצא בעמק Þjórsárdalur, והוא מציג את אופן החיים של הוויקינגים. בסצנה בסדרה, הכפר של אולי הוא מקום שבו דמויות כמו ג'ון סנואו ודאינריז טארגאריין נפגשות.

 • מפל Haifoss – השני בגובהו באיסלנד. המפל הוא עצום, עם מים לבנים זורמים מגובה של 122 מטרים אל תוך קניון צר. בסצנה בסדרה, אריה סטארק רוכבת על סוס ליד המפל לאחר קרב עז.

 • Gjáin – עמק שליו הממוקם בעמק Þjórsárdalur. העמק מוקף במפלים ותצורות לבה מהפנטות. בסצנה בסדרה, אריה סטארק מתאמנת בקרב בקרב העמק.

הסיור כולל איסוף והחזרה מהמלון, נהג/מדריך, אינטרנט אלחוטי חינם על הסיפון, אוכל ומשקאות. הסיור אורכו 10 שעות, והוא מתקיים בגשם או בשמש.

פרטים נוספים על כל אחד מהאתרים המופיעים בסיור

מפל Þórufoss הוא מפל יפהפה הממוקם בעמק Þjórsárdalur. המפל נופל מגובה של 120 מטרים, והוא מוקף בסלעים אדומים ותלולים. המפל נקרא על שמו של האל הנורדית ת'ור, והוא נחשב לאחד המפלים הפופולריים ביותר באיסלנד.

הפארק הלאומי Thingvellir הוא אתר מורשת עולמית של אונסק"ו. הפארק ממוקם במרכז איסלנד, והוא מסמן את הגבול הייחודי שבו מתפצלים הלוחות הטקטוניים של צפון אמריקה ואירופה. הפארק ידוע גם בזכות הנופים המרהיבים שלו, כולל מפלים, קניונים ויערות.

בית חווה ויקינגי משוחזר הוא אתר היסטורי מעניין הממוקם בעמק Þjórsárdalur. בית החווה המשוחזר נבנה במאה ה-11, והוא מציג את אופן החיים של הוויקינגים. בית החווה המשוחזר מורכב ממספר מבנים, כולל בית מגורים, חדר אוכל, אסם וסככה. הבית המגורים הוא הגדול ביותר, והוא כולל שתי קומות. 

בקומה הראשונה ישנו חדר בישול, חדר שינה ומחסן. בקומה השנייה ישנם שני חדרי שינה. חדר האוכל הוא מקום שבו אכלו הוויקינגים את ארוחותיהם. החדר הוא גדול ומרווח, והוא יכול להכיל עד 50 אנשים. האסם משמש לאחסון מזון וציוד. הוא בנוי מעץ, והוא מכוסה גג עשוי קש.

פרטים נוספים על כל אחד מהאתרים המופיעים בסיור

הסככה משמשת לאחסון כלי עבודה וציוד אחר. היא בדרך כלל קטנה יותר מהאסם, והיא מכוסה גג עשוי עץ. בית החווה המשוחזר הוא מקום נהדר ללמוד על החיים של הוויקינגים. המבקרים יכולים לראות מקרוב את הבתים בהם גרו, את האוכל שאכלו, ואת הציוד שעשו שימוש בו.

במהלך הסיור באתר, המדריך יספק מידע על ההיסטוריה של המקום, ויסביר כיצד שימשו המבנים השונים. המבקרים גם יוכלו להתנסות בפעילויות מסורתיות ויקינגיות, כגון זריקת גרזן ותפיסת דגים. הבית החווה המשוחזר הוא אתר חובה לכל מי שמתעניין בהיסטוריה של איסלנד ובתרבות הוויקינגית.

הסככה משמשת לאחסון כלי עבודה וציוד אחר. היא בדרך כלל קטנה יותר מהאסם, והיא מכוסה גג עשוי עץ. בית החווה המשוחזר הוא מקום נהדר ללמוד על החיים של הוויקינגים. המבקרים יכולים לראות מקרוב את הבתים בהם גרו, את האוכל שאכלו, ואת הציוד שעשו שימוש בו.

במהלך הסיור באתר, המדריך יספק מידע על ההיסטוריה של המקום, ויסביר כיצד שימשו המבנים השונים. המבקרים גם יוכלו להתנסות בפעילויות מסורתיות ויקינגיות, כגון זריקת גרזן ותפיסת דגים. הבית החווה המשוחזר הוא אתר חובה לכל מי שמתעניין בהיסטוריה של איסלנד ובתרבות הוויקינגית.

מידע שימושי על סיור בעקבות משחקי הכס באיסלנד

הסיור כולל ביקור באתרי צילום מפורסמים רבים מתוכנית הטלוויזיה "משחקי הכס", כולל:

 • מפל Þórufoss
 • הפארק הלאומי Thingvellir
 • בית חווה ויקינגי משוחזר
 • מפל Haifoss
 • Gjáin

במהלך הסיור, המדריך יספק מידע על ההיסטוריה של האתרים, ויסביר כיצד שימשו לצילומי הסדרה. המבקרים גם יוכלו לראות מקרוב את האתרים, ולצלם תמונות וסרטונים.

איך מזמינים?

ניתן להזמין את הסיור באתר GetYourGuide.

כמה עולה?

מחיר הסיור הוא 5,711 ש"ח לקבוצה של עד 4 אנשים.

איך מגיעים?

הסיור מתחיל ברייקיאוויק, בירת איסלנד. איסוף מהמלון נעשה על ידי נהג/מדריך.

מה להביא?

 • נעליים נוחות להליכה
 • בגדים חמים, גם אם אתם מטיילים בקיץ
 • כובע, משקפי שמש ובגדים נגד גשם
 • מצלמה
 • מים ומזון קלים

מה צריך לדעת?

 • הסיור אורכו 10 שעות, והוא מתקיים בגשם או בשמש.
 • הסיור עשוי להתבטל במקרה של תנאי מזג אוויר קשים.
 • הסיור מתאים למטיילים בגילאי 12 ומעלה.

דברים שכדאי לדעת לפני הסיור:

 • אם אתם מטיילים בעונה התיירותית (יוני-אוגוסט), מומלץ להזמין את הסיור מראש.
 • הסיור כולל הליכה של כ-5 קילומטרים, לכן חשוב ללבוש נעליים נוחות.
 • בחלק מהאתרים יש דרכים לא סלולות, ולכן חשוב להיות מודעים לכך.
 • אם אתם מטיילים עם ילדים, חשוב לדעת שהסיור עשוי להיות ארוך עבורם.

אוהבים את משחקי הכס? רוצים לראות אתרי צילומים מפורסמים? כל מה שחשוב לשאול על סיור בעקבות משחקי הכס באיסלנד

האתרים המרכזיים בסיור הם: מפל Þórufoss – מפל יפהפה הממוקם בעמק Þjórsárdalur. המפל נופל מגובה של 120 מטרים, והוא מוקף סלעים אדומים ותלולים. המפל נקרא על שמו של האל הנורדית ת'ור, והוא נחשב לאחד המפלים הפופולריים ביותר באיסלנד. הפארק הלאומי Thingvellir – אתר מורשת עולמית של אונסק"ו. הפארק ממוקם במרכז איסלנד, והוא מסמן את הגבול הייחודי שבו מתפצלים הלוחות הטקטוניים של צפון אמריקה ואירופה. הפארק ידוע גם בזכות הנופים המרהיבים שלו, כולל מפלים, קניונים ויערות. בית חווה ויקינגי משוחזר – אתר היסטורי מעניין הממוקם בעמק Þjórsárdalur. בית החווה המשוחזר נבנה במאה ה-11, והוא מציג את אופן החיים של הוויקינגים. מפל Haifoss – השני בגובהו באיסלנד. המפל הוא עצום, עם מים לבנים זורמים מגובה של 122 מטרים אל תוך קניון צר.

העונה הטובה ביותר לטייל בסיור היא בקיץ, בין החודשים יוני-אוגוסט. בתקופה זו מזג האוויר נוח, והיום ארוך יותר. הטמפרטורות הממוצעות בקיץ הן בין 10 מעלות צלזיוס ל-15 מעלות צלזיוס. בנוסף, אור היום ארוך יותר, מה שמאפשר לכם לראות יותר מהאתרים. עם זאת, גם בחודשי החורף ניתן לטייל בסיור, אך חשוב להתלבש בהתאם. הטמפרטורות הממוצעות בחורף הן בין 0 מעלות צלזיוס ל-5 מעלות צלזיוס. בנוסף, אור היום קצר יותר, מה שעשוי להגביל את הזמן שאתם מבלים בכל אתר. בסופו של דבר, הבחירה באיזו עונה לטייל בסיור היא אישית. חשוב לשקול את הגורמים החשובים לכם ביותר, כגון מזג האוויר, העלות וההעדפות האישיות שלכם.

הנה כמה דברים שכדאי לדעת לפני שמזמינים את הסיור: העונה הטובה ביותר לטייל בסיור היא בקיץ, בין החודשים יוני-אוגוסט. בתקופה זו מזג האוויר נוח, והיום ארוך יותר. עם זאת, גם בחודשי החורף ניתן לטייל בסיור, אך חשוב להתלבש בהתאם. הסיור כולל הליכה של כ-5 קילומטרים, לכן חשוב ללבוש נעליים נוחות. בחלק מהאתרים יש דרכים לא סלולות, ולכן חשוב להיות מודעים לכך. אם אתם מטיילים עם ילדים, חשוב לדעת שהסיור עשוי להיות ארוך עבורם. הסיור אורך 10 שעות, והוא כולל הליכה. אם אתם מטיילים בעונה התיירותית (יוני-אוגוסט), מומלץ להזמין את הסיור מראש. הסיור הוא פופולרי, ויתכן שיהיה קשה למצוא מקום אם תזמינו ברגע האחרון.

הסיור בעקבות משחקי הכס מתאים לאנשים הבאים: מעריצי משחקי הכס – הסיור הוא הזדמנות מצוינת עבור מעריצי הסדרה לראות מקרוב את האתרים בהם צולמו סצנות מפורסמות. חובבי טבע – איסלנד היא מדינה יפהפייה, והסיור כולל ביקור במקומות טבעיים מרהיבים, כגון מפלים, קניונים ויערות. אנשים שאוהבים ללמוד על היסטוריה ופולקלור – הסיור כולל הסברים על ההיסטוריה והפולקלור של איסלנד, וכיצד הם השפיעו על הסדרה. הסיור לא מתאים לאנשים הבאים: אנשים שלא מכירים את משחקי הכס – הסיור מתבסס על הידע של המשתתפים על הסדרה, ולכן אנשים שלא מכירים אותה עשויים שלא להנות מהסיור. אנשים שלא אוהבים הליכה – הסיור כולל הליכה של כ-5 קילומטרים, לכן אנשים שלא אוהבים הליכה עשויים למצוא את הסיור קשה.לחזור למשהו ספציפי?