הליכה על קרחון ואטנאיוקול (Vatnajökull)

הליכה על קרחון ואטנאיוקול (Vatnajökull)

עזרה בתכנון טיול לאיסלנד? השאירו פרטים 👇

איסלנד למטיילים
איסלנד למטיילים
‏איסלנד למטיילים ישראלים הקבוצה הסודית – Iceland for Israeli travelers‏

מלונות מומלצים

כרטיסים וסיורים

חשוב לדעת

הרשמו לקבלת מידע על איסלנד

הליכה על קרחון ואטנאיוקול (Vatnajökull)

אם אתם מתכננים טיול לאיסלנד אתם בטח לא מתכננים חופשת בן גב, איסלנד היא מדינה של נופים פראיים שילוב של קרחוני ענק והרי געש עצומים ופעילים, שיוצרים תופעות טבע ייחודיות לאיסלנד.

זהו גן עדן של טבע בתולי, מה שהפך את המדינה לפופולרית ביותר בקרב תיירים רבים שמגיעים כדי לחוות את הטבע האדיר ויוצא הדופן, אחת האטרקציות שלא כדאי לכם לפספס היא הליכה על קרחון ואטנאיוקול (Vatnajökull) חוויה ייחודית ומדהימה 

קשה לתאר במילים את החוויה של הליכה על קרחון ואטנאיוקול באיסלנד ללכת על קרחון נשמע כמו משהו לא הגיוני אך הקרחונים כל כך גדולים שלגמרי אפשר ללכת עליהם וזה בטוח לחלוטין.

מה צריך לדעת על הליכה על קרחון ואטנאיוקול (Vatnajökull)

ההרפתקה של הליכה על קרחון ואטנאיוקול מתחילה בנסיעה על ג'יפ ממקום המפגש  הנסיעה אורכת משהו כמו שעה וחצי וזוהי דרך פשוט נפלאה מלאה בנופים מדהימים כיאה לאיסלנד. שימו לב שיש להתכונן לסיור בצורה טובה יש לקחת כמה דברים מראש.

חשוב לנעול נעליים מתאימות ואם אין לכם נעלי הליכה מתאימות לשלג אתם יכולים להשכיר, מעבר לזה אתם מקבלים ציוד מיוחד הכולל, קסה, רתמה, גרזן קרח, וכמובן מקל הליכה, כל אלה חשובים למסע שנערך בתנאים לא הכי קלים במיוחד, הטיול מוגדר בדרגת קושי בינונית.

לפני תחילת ההליכה אתם מקבלים הדרכה מלאה, אתם לומדים על הציוד שקיבלתם ואין להשתמש בו, מסבירים לכם איך להתנהל בהליכה עצמה נושא הבטיחות משחק תפקיד מפתח לכן חשוב לשים לב להוראות של המדריכים וכמובן ליישם אותם.

כאשר מתחילים את ההליכה עוברים דרך פלאי טבע מדהימים של פסלי קרח שנוצרו באופן טבעי, ממשיכים את ההליכה בין רכסים ונקיקים עמוקים שנוצרו בקרחון, רואים בולענים גדולים המכונים מולן, שלעיתים יוצרים דרך הקרחון ניקוז של מי ההמסה של הקרח והופכים להיות מפלים קטנים ונחלים. 

לאורך הטיול המדריך שמלווה אתכם מסביר לכם ונות לכם עובדות מעניינות על בעליי החיים שבאזור תופעות הטבע הייחודיות וכמובן הסבר מעניין על הקרחונים, איך הם נוצרים וכיצד הם ממשיכים להשתנות ולהתעצב בכל יום, זה גם אומר שאם תבקרו במקום עוד שנה או אפילו עוד כמה חודשים הנוף יהיה שונה אך עדיין יפה במיוחד.

המדריך לוקח אתכם דרך ההיסטוריה של האזורים החל מהימים שיושבו ועד ימינו. כמובן שהוא גם מאפשר לכם לחקור מעט את האזור בעצמכם ולא פחות חשוב לתת לכם זמן לצלם, הנופים המטריפים בעלי החיים ותופעות הטבע המדהימות הופכות כל תמונה שלכם לגלויה. 

איך צריך להתכונן להליכה על קרחון ואטנאיוקול (Vatnajökull)

הטמפרטורות הנמוכות מחייבות אתכם להתכונן בהתאם להליכה על הקרחון, חשוב להצטייד בנעליים טובות ונוחות מתאימות להליכה על שלג, כמובן שחשוב מאוד להתלבש בבגדים חמים אך כאלה שלא יפריעו לכם בהליכה עצמה, אם אתם יכולים תדאגו ללבושים בגדים טרמיים איכותיים.

יש להצטייד בכובע חם אך חשוב שיהיה דק ונוח, כפפות חמות, ההליכה עצמה עורכת שעה עד שעה וחצי, חשוב מאוד לישון יום לפני כמו שצריך כדי שתוכלו להיות ערניים במהלך ההליכה,  הטיול מתאים לילדים החל מגיל עשר ובהחלט מומלץ לקחת אותם אם אתם חושבים שזה מתאים להם.

חשוב להגיע לנקודת המפגש עשרים דקות לפני הזמן כאשר המסע יוצא בשעה תשע בבוקר, לכן גם מומלץ לישון בקרבת מקום זה יכול מאוד להועיל לכם את היום. כאמור ההליכה והמסע כולו נחשב לרמת קושי בינונית מה שאומר שצריך להיות לכם כושר טוב ויכולת ללכת שעה וחצי לעיתים במצבים מעט מאתגרים.

מתכננים טיול לאיסלנד? רוצים לראות ללכת על קרחונים? כל מה שחשוב לשאול על הליכה על קרחון ואטנאיוקול

המחיר הבסיסי לאדם הוא החל מ 350 שקל, אך יש לכם את האפשרות לבחור בין כמה חבילות שמציעות עוד אטרקציות מלבד ההליכה, בכל מקרה היחס בין המחיר לחוויה הוא בהחלט משתלם זוהי חוויה מדהימה שתשאיר לכם זכרונות בלתי נשכחים.

בהחלט כן, שימו לב שיש הגבלה לגיל  והחל מגיל עשר אפשר להשתתף בהליכה, כמובן שזאת חוויה מעט מאתגרת שלא מתאימה לכל ילד לכן חשוב לקחת את הילד או הילדה שלכם אם אתם חושבים שזה מתאים להם מבחינת סגנון.

כן אתם יכולים לבחור בין כמה חבילות שונות המשלבות כמה אטרקציות, אך שימו לב הליכה על הקרחון יקח לכם בסך הכל חצי יום ורוב הסיכויים שתהיו עייפים בסוף החוויה כך שאולי כדאי להמשיך באותו יום עם ערב רגוע יותר.

אין לכם באמת ממה לחשוש הטיול בטוח לחלוטין והוא נערך כבר כמה שנים טובות, כמובן שההליכה לא מתאימה לכל אחד, אך היא בהחלט מתאימה למי שאוהב טבע פראי ויש לו כושר לא רע.

לחזור למשהו ספציפי?