שייט לוויתנים בהוסאוויק

שייט לוויתנים בהוסאוויק

עזרה בתכנון טיול לאיסלנד? השאירו פרטים 👇

איסלנד למטיילים
איסלנד למטיילים
‏איסלנד למטיילים ישראלים הקבוצה הסודית – Iceland for Israeli travelers‏

מלונות מומלצים

כרטיסים וסיורים

חשוב לדעת

הרשמו לקבלת מידע על איסלנד

שייט לוויתנים בהוסאוויק

ביקור באיסלנד הוא חוויה אדירה של טבע, זוהי מדינה שהים נפגש בהרי געש פעילים, קרחונים ענקיים וכמובן אורות הזוהר הצפוני שמגיחים בלילות החשוכים. אין ספק שביקור באיסלנד הוא חוויה בלתי נשכחת ומרוב אטרקציות הטיול עובר מהר מאוד.

המיקום של איסלנד מזג האוויר והים הפתוח הוא אזור אידיאלי עבור לוויתנים שנמצאים במים בשפע יחסית למה שקורה איתם בעולם. אחת החוויות שלעולם לא תשכחו היא שייט עם לוויתנים בהוסאוויק, עיר הממוקמת בצפון איסלנד, ונחשבת לחלוצה בשייט עם לוויתנים. 

שייט לוויתנים בהוסאוויק זוהי חוויה מעצימה וחזקה אתם ממש מתקרבים אליהם ורואים אותם באזור המחייה הטבעי שלהם, לוויתנים אולי עצומים בגודל שלהם אבל הם חיה עדינה וכאשר הם מתקרבים זוהי תחושה של סיפוק והנאה אדירה, שפשוט לא כדאי לפספס בעיקר כאשר אתם מבקרים באיסלנד.

סוגים של שייט לוויתנים בהוסאוויק שאפשר לעשות

הסיור המקורי – שייט לוויתנים בהוסאוויק קיים מאז שנת 1995, בתחילת הדרך היה סיור אחד בסירת אלון איסלנדית מסורתית כדי לחקור את בית הגידול הטבעי של הלווייתנים. הסיור המקורי בלווייתנים של הוסאוויק הוא הרפתקה של חיות בר אותנטית באזור ושל הפלגה בסירה מסורתית ומיוחדת. 

אורך הסיור הוא בערך שלוש שעות, אתם מגיעים לאזור בו לוויתנים שוחים ממש לידכם אך אתם לא ממש יכולים לגעת בהם.

סיור עם סירת מפרש – בסיור זה אתם שטים בסירת מפרש איסלנדית אותנטית, זוהי סירה מדהימה שיש בה צוות מסביר פנים והסיור כולל גם הדרכה ואפילו כיבוד קל. הקפטן של הסירה הוא גם המדריך והוא מסביר לכם על בעלי החיים הרבים והמעניינים שתפגשו בדרך.

הסיור לוקח משהו כמו שלוש שעות והוא מאוד מומלץ אתם מגיעים לאזור בו נמצאים לוויתנים רבים בגדלים שונים ואתם מתקרבים אליהם מאוד ויכולים לראות אותם במים הטבעיים שלהם, מדי פעם גם תוכלו לראות גור שנמצא תמיד קרוב לאמא שלו.

צפייה בלווייתנים ידידותית לסביבה – זהו שייט עם סירה שקטה וירוקה שמגיעה עד כדי מגע קרוב עם הלוויתנים בים מבלי להפריע להם מבלי לזהם את הים בשום צורה.

אלו סירות דוממות עם מדריכים שמכירים מקרוב את אוכלוסיית הלוויתנים באזור ואתם ממש נמצאים באזור המחייה הטבעי שלהם מכיוון שהסירה שקטה וגם הנוכחים מתבקשים לשמור על השקט הלוויתנים באזור מראים עניין ומתקרבים אליכם ע כדי כך שניתן אפילו במקרים מסוימים לגעת בהם.

סיור פאפינים בהוסאוויק – פאפינים (תוכי ים) זוהי ציפור קטנה ומצחיקה הסיור המשלב צפייה בלוויתנים ופאפינים הוא בהחלט מומלץ האזור הוא ביתם של הציפור המצחיקה ועל פי הסטטיסטיקה יש באזור מעל מאתיים אלף ציפורים, זהו ביתם של שישים אחוז מה פאפינים שקיימים בעולם, זוהי הפלגה קצרה לאי פאפין (הנקרא כך על שם הציפור), אשר נמצא במרחק קצר בלבד מהוסאוויק.

כמובן שחלק נכבד מהסיור כולל גם שייט לצד לוויתנים ואתם מתקרבים אליהם מאוד ויכולים לראות אותם עד מרחק נגיעה יש כמה סוגים שונים של לוויתנים באזור והמדריך יסביר לכם על כל אחד מהם, הסיור כולל גם כיבוד קל, קפה ועוגה.

מה צריך לדעת לפני שמתכננים שייט לוויתנים בהוסאוויק

חשוב להבין שייט לוויתנים בהוסאוויק הוא בטוח לחלוטין ואין ממה לחשוש הסיורים נערכים כבר מעל לעשרים וחמש שנה ומעולם לא קרה משהו בטיחותי חריג. שייט לוויתנים בהוסאוויק הוא חוויה שאסור לכם לפספס כאשר אתם בביקור בהוסאוויק איסלנד ותוכלו למצוא כמה מקומות שמהם יוצא השייט.

השייט עצמו לקוח שלוש שעות בערך כך שאתם יכולים לתכנן את היום בצורה רגועה, מומלץ להגיע מוקדם ככל שאפשר כדי שתוכלו ליהנות כמו שצריך ועדיין להמשיך לנצל את היום לחוויות נוספות.

נסו לתכנן מראש את הטיול ולבחור את האטרקציה של שייט לוויתנים בהוסאוויק בעדיפות גבוהה, זה נכון שיש לאיסלנד המון מה להציע מהבחינה הזו אך זוהי אטרקציה יוצאת דופן לחלוטין שפשוט לא כדאי לפספס בעיקר כי אין הרבה מקומות והזדמנויות לחוות חוויה עוצמתית שכזאת.

מתכננים טיול לאיסלנד? רוצים לראות לוייתנים? כל מה שחשוב לשאול על שייט לוויתנים בהוסאוויק

בוודאי, כל החוויה בטוחה לחלוטין ומאוד מומלץ להגיע עם הילדים שעבורם זאת תהיה חוויה שהם לעולם לא ישכחו ורוב הסיכויים שגם עבורכם.

כן לחלוטין בטוח, השייט פועל כבר מעל מעל לעשרים וחמש שנה והכל מאובטח ברמת התקנים הכי גבוהה שיש אתם יכולים לעשות שייט לוויתנים בהוסאוויק בלב רגוע.

ברור שלא, במשך הסיור אתם נתקלים בעוד אינספור חיות בר, ומה שמייחד את השייט זאת העובדה שאתם נכנסים לאל מרחב המחייה האמיתי שלהם ורואים אותם מתנהגים באופן טבעי.

כן החברות המפעילות את השירות של שייט לוויתנים בהוסאוויק משתדלות להיות ירוקות כלל שניתן כמובן שיש עדיין מה לשפר אך אין ספק שכל הזמן הם משתדרגים ונהיים ירוקים יותר לסביבה.

לחזור למשהו ספציפי?