טבע ובעלי חיים שאפשר לראות באיסלנד

טבע ובעלי חיים שאפשר לראות באיסלנד

עזרה בתכנון טיול לאיסלנד? השאירו פרטים 👇

איסלנד למטיילים
איסלנד למטיילים
‏איסלנד למטיילים ישראלים הקבוצה הסודית – Iceland for Israeli travelers‏

מלונות מומלצים

כרטיסים וסיורים

חשוב לדעת

הרשמו לקבלת מידע על איסלנד

טבע ובעלי חיים שאפשר לראות באיסלנד

אם אתם אוהבים הרפתקאות הכוללות טבע ובעליי חיים, איסלנד חייבת להיות הטיול הבא שלכם בחו"ל, עם שפע של הרים, הרי געש, קרחונים, נהרות, אגמים, מערות ועוד וכמובן אורות הזוהר הצפוני, איסלנד היא באמת גן עדן עבור חובבי טבע, זה גם מקום חם ומזמין עבור תיירים, האיסלנדים הם עם נחמד מאוד וזה מתבטא באווירה הכללית של המדינה.

כאשר איסלנד יושבה באנשים זה היה במאה התשיעית, באותם זמנים היונק היבשתי שיכולתם לצפות בו, כיום המצב שונה לחלוטין ואפשר למצוא באיסלנד אינספור חיות בר שחיות בטבע המדהים של איסלנד.

אחד מבעלי חיים שהאיסלנדים מתגאים בו זהו הסוס האיסלנדי, זהו  זן ייחודי של סוסים קטנים שהגיעו לאיסלנד עם המתיישבים הראשונים מנורבגיה לפני אלף מאה שנים. במקור הסוס האיסלנדי הגיע ממקום אחר אך כיום הוא נחשב לאחד מגזעי הסוסים היפים בעולם.

איזה בעלי חיים אפשר לראות באיסלנד

חיות הבר באיסלנד מגוונות ועשירות בציפורים, יונקים ימיים ועוד מגוון של בעלי חיים מעניינים. זוהי מדינה שמבקרים בה אלפי אנשים בשנה כדאי לצפות בעשרות מיני ציפורים הנמצאות במהלך עונת הקינון הקיצית. איסלנד היא גם ביתם של עופות ים רבים, ביניהם פאפינים, סקואות וקיטקיקים מקננים על צוקי ים גבוהים המיוחדים הגובלים בים.

כאמור המתיישבים הראשונים שהגיעו לאיסלנד הביאו איתם כל מיני בעלי חיים, הם הביאו את הסוס שהפך לאחד הסמלים של המדינה, וגם חיות בית ומשק אחרות כמו למשל הכבשים האיסלנדיות אשר ידועות בגודל שלהן ובכמות הצמר הרבה שהן מייצרות, הבקר, העוף, העז וכלב הכבשים האיסלנדי. 

יונקי בר שניתן לראות באיסלנד כוללים את השועל הארקטי, שועלי מינק, עכברים, חולדות, ארנבות ואיילים. ניתן גם לצפות בדובי קוטב אשר מבקרים מדי פעם באי,

המים האיסלנדיים עשירים חיים ימיים, כולל כלבי ים, לוויתנים, דולפינים ולמעלה משלוש מאות מינים של דגים. יש אפילו סיורים באיסלנד הכוללים שחייה עם לוויתנים זוהי חוויה אדירה ועוצמתית שאין דרך לתאר זאת במילים.

איזה אטרקציות הכוללות טיולי טבע ובעלי חיים באיסלנד?

עד המאה השתים עשרה הייתה איסלנד מיוערת כמעט כולה אולם היום המצב שונה ומאז התיישבות בני אדם באיסלנד הם כרתו שטחי יער משמעותיים מאוד, מצד שני כיום כאשר המודעות כל כך עלתה האיסלנדים החלו לנטוע יערות חדשים ברחבי המדינה.

כיום איסלנד היא מדינה דינמית ביותר זהו עם מאוד נמרץ וחמים, לכן תוכלו למצוא אינספור אטרקציות בטבע האיסלנדי, וליהנות מאחת המדינות היפות בעולם עם נופים מטורפים של טבע שונה ומיוחד.

טיול עם מסוק באיסלנד – יהיה לכם קשה לראות את הנופים של איסלנד, כמובן שתראו מקומות מדהימים אך רוב המקומות באי נמצאים במקומות שלא תוכלו להגיע אליהם בשום צורה מלבד בטיול עם מסוק באיסלנד.

זוהי דרך מעולה לראות את המדינה היפיפיה הזאת מזווית שונה לחלוטין וללא ספק אחת החווית העוצמתיות ביותר שתוכלו לחוות באיסלנד. הנופים המגוונים של איסלנד הם פשוט עוצרי נשימה, 

מה שהופך את טיולי המסוק באיסלנד לחוויות מעוררות השראה. רוב המקומות היפים ביותר של איסלנד נמצאים באזורים מרוחקים, שבהם בלתי אפשרי יהיה לעבור את  השטח המחוספס בדרך אחרת. טיסה במסוק מאפשרת לכם להגיע למקומות עם נופים שפשוט צריך לראות כדי להאמין שהם קיימים.

הפארק הלאומי (VATNAJÖKULL) –  זהו הפארק הגדול ביותר בכל איסלנד, זהו פארק מרהיב שתוכלו לצפות בו קרחונים מקרוב, וגם ליהנות מהטבע המושלם של איסלנד. רק שתוכלו לשים לעצמם מדד, הפארק הלאומי של איסלנד מכסה 13% מכלל איסלנד

על אף שחלק גדול מהפארק הלאומי של איסלנד נמצא מתחת לקרחון גדול, הנוף שלו מאוד מגוון, בעיקר בשל העובדה שזהו מקום הרוחש בפעילות געשית, זהו מגוון אדיר של תופעות טבע באזור אחד, מלחמה של הטבע בין הכוחות השונים שפועלים בה, שילוב של אש וקרח שעדיין ממשיך לקרות בזמן זה, יש לא מעט הרע געש פעילים באיסלנד.

צפייה בלוויתנים – איסלנד היא המקום המושלם לצפייה בלווייתנים, המים הקרים מול החוף מקיימים חיים ימיים מגוונים. בעיקר במהלך חודשי הקיץ במיוחד החופים הופכים לאזור אכילה של מספר מינים של יונקים ימיים גדולים, מה שמאפשר למבקרים לצפות ביצורים המפוארים האלה בסביבתם הטבעית.

טיולי צפייה בלווייתנים זוהי ללא ספק חוויה יוצאת דופן האפשרות שלכם לצפות מקרוב בלוויתנים באזור מחייתם מעניקה לכם את ההזדמנות לראות איך הם חיים לנסות ולעמוד את הגודל העצום שלהם. 

את טיולי הצפייה בלוויתנים אתם יכולים למצוא בכפרים הקטנים של איסלנד שווה להתארח באחד מהם לפחות ללילה כדי לחוות את הכפרים המקסימים האלה כמו שצריך. 

טיולי צפייה בלווייתנים זמינים ברחבי איסלנד,  סיורים יומיים יוצאים מהנמל הישן ברייקיאוויק, כמו גם מכמה עיירות קטנות בצפון איסלנד, כמו למשל (Húsavík), כפר דייגים קטנטן אשר נמצא במרחק של שעה מאורות הזוהר הצפוני.

איסלנד היא המקום המושלם לצפייה בלווייתנים. המים הקרים מול החוף מארחים חיים ימיים מגוונים. במהלך חודשי הקיץ במיוחד החופים הופכים לאזור אכילה של מספר מינים של יונקים ימיים גדולים, מה שמאפשר למבקרים לצפות ביצורים המפוארים האלה בסביבתם הטבעית.

טבילה במים חמים גיאותרמית – בגלל הפעילות האקטיבית של הרי הגעש של איסלנד, קורות אינספור תופעות טבע מדהימות, אחת מתופעות אלה הוא השימוש במים חמים או חמים גיאותרמית.

רחצה בבריכות תרמיות היא מסורת איסלנדית עוד מימי המתיישבים הראשונים שלמדו את הערכים של המים הקשורים לפעילות גיאותרמית, מומלץ מאוד לבקר באחת הבריכות האלה אשר נמצאות בטבע, אך הכל מסודר בצורה כזו שאתם יכולים פשוט להגיע למקום ולהיכנס למים.

שאלות ותשובות בנוגע לטבע ובעלי חיים שאפשר למצא באיסלנד

בוודאי, ואתם יכולים גם לבקר בהם זוהי אחת מהטרקציות הרבות שתוכלו למצוא באיסלנד, הנופים המדהימים והחיות הייחודיות הופכים את הטיול לאיסלנד לבלתי נשכח.

אם אתם רוצים לחוות את איסלנד כמו שצריך, ההמלצה היא לטיי בה לפחות שבועיים ככה תוכלו לחקור את המדינה הנפלאה הזאת.כמובן זהו המקום המושלם לראות לוויתנים שוחים במקום הטבעי שלהם מקרוב, זוהי חוויה בלתי נשכחת ועוצמתית במיוחד.

האיסלנדים מתגאים מאוד בסוסים שלהם, זהו זן סוסים קטן יחסית ומרשים ביופיו אשר במשך השנים הפך להיות סמל של ממש עבור העם האיסלנדי.

לחזור למשהו ספציפי?